Yoga 4 Everybody in Arnhem

Yoga for everybody and every body
- Hatha yoga
- Kinderyoga
- Yoga in het park
- Fast pilates
- Holistische reiki
- Luisterkind
Blog
Blog
Twee ontmoetingen, vijf elementen
Posted on May 23, 2017 at 9:05 AM |
De yogastudio
Afgelopen zaterdag organiseerde ik samen met Elysia Bodywork de workshop 'Yoga & Ontbijt' Het thema was '2 Ontmoetingen, 5 Elementen'. De eerste ontmoeting is die met jezelf op de yogamat. In de les vroeg ik deze enthousiaste yogi's om bij iedere houding en oefening bewust te voelen wat er gebeurde. Belangrijk daarbij is voelen of het goed voor je is of dat je aan het forceren bent. Dit zorgt ervoor dat je je lichaam goed leert kennen. De volgende stap is ook naar de signalen van je lichaam te luisteren. Als de hele groep nog in een houding staat en jouw lichaam zegt 'stop', doe dat dan ook. Niet altijd makkelijk en dat is het volgende aspect van de eerste ontmoeting. Gewoontes worden zichtbaar en als dat gewoontes zijn die jou in de weg zitten kan dat best confronterend zijn.
Het uitzicht tijdens de yogales over Arnhem
Gezond door voeding
De tweede ontmoeting was die met elkaar, aan het ontbijt. De meesten kenden elkaar niet en het was geweldig om te horen wat iedereen deed en wat hun ervaringen met yoga zijn. Het ontbijt zelf was bereid volgens de Chinese 5-elementenleer. Hierbij gaat het om de elementen water, aarde, vuur, hout en metaal. Ieder element is verbonden met bepaalde organen en daar hoort weer bepaalde voeding bij. Voedingsconsulent Elise Brand had dit ontbijt bedacht en klaar gemaakt. Het was biologisch en veganistisch en alle elementen waren vertegenwoordigd in ieder gerecht. Er was havermout met bosbessen, een smoothie met sinaasappel en aardbei, paprika-groentesoep, bietenhummus, appeltjes uit de oven, salade en brood. Elise lichtte alles toe en je kon haar vragen stellen over voeding. In haar voedingsconsulten kan ze hier dieper op in gaan jou persoonlijk advies te geven om jouw gezondheid optimaal te ondersteunen. In combinatie met haar massages versterk je de kracht van een goed dieet.
5-elementensalade
In balans
Yoga is hier ook een mooie aanvulling op. Er zijn oefeningen die de spijsvertering ondersteunen waardoor je voedingsstoffen beter opneemt en afvalstoffen afvoert. Je brengt met yoga lichaam en geest in balans en wordt er sterker en soepeler door. Hierdoor voel je je vanbinnen en van buiten beter en word je gezonder. Ik zat na het ontbijt nog uren vol en voelde hoe voedzaam alles was. De combinatie van yoga en daarna rustig een gezonde maaltijd nuttigen is geweldig. Nu nog een massage of reiki-behandeling erbij en je bent helemaal in balans. Misschien een idee voor de volgende keer, want dit gaan we zeker vaker organiseren!
Bewaren
Bewaren
Bewaren
Bewaren
Categories: bewustzijn, voelen
Categories
- acceptatie (3)
- achteroverbuiging (3)
- adem (11)
- asana (7)
- bedrijfsyoga (4)
- bewustzijn (5)
- concentratie (1)
- dagelijks leven (1)
- ego (1)
- energie (2)
- gehechtheid (1)
- iedere dag mediteren (2)
- kinderyoga (0)
- meditatie (9)
- nidra (1)
- ontspanning (9)
- Patanjali (2)
- reiki (1)
- stoelyoga (1)
- verandering (5)
- voelen (2)
- vooroverbuiging (2)
- yoga-coaching (1)
- yoga op het werk (5)
- zitten (1)